Mezonetový byt v Ružinove II

Bratislava, 2023

S majiteľmi mezonetového bytu v bratislavskom Ružinove som riešila už pár spoločných projektov. Poznali moju prácu a ja ich vkus a potreby, takže pri navrhovaní interiéru som dostala v podstate voľnú ruku.

Prvé podlažie bytu má veľkorysé spoločné priestory. Z pôvodne až príliš veľkej obývacej izby sme trochu ukrojili a vytvorili priestor na útulnú pracovňu, či príležitostnú hosťovskú izbu.

Kuchyňa a jedáleň sú farebne aj materiálovo prepojené s obývacou izbou, ktorej charakter udáva dizajnová umelecká fototapeta na čelnej stene s prírodným motívom. Ten spája interiér celého bytu. Prírodné zemité farby - tehlová, béžová, olivovozelená v kombinácii s neutrálnou šedou oživujú dymový odtieň dubového drevodekoru na nábytku.

Výzvou bolo schodisko, pretože to nebolo stavebne riešené. Chceli sme, aby bolo vzdušné a zároveň zaujímavé. Na jeho návrh a realizáciu sme oslovili špecializovanú zámočnícku firmu.

Podobne farebne sú riešené aj kúpeľne – jemný patchworkový dekor na podlahe zjemňuje inak chladnejší šedý obklad s betónovou štruktúrou na stenách. Aj tu je šedá doplnená o drevodekor v obklade vybraných stien.

Dispozícia spálne umožnila vytvoriť v jednom výklenku štýlový zabudovaný kozmetický stolík. Byt bol pôvodne určený na prenájom, preto aj takto zvolené materiály a farebnosť, ktorá lahodí skoro každému oku. Kto sa napokon do priestranného mezonetu nasťahoval, sa môžete dočítať aj v článku z časopisu Môj dom 2/2023.

Farebnosť:

Uverejnené v časopise:

Môj Dom 02/2023

Zdielať:

Ak vás moja práca zaujala, kontaktujte ma.
Teším sa na spoluprácu.

Kontaktný formulár

Z - design, s.r.o. © 2024