Byt v Eden Parku

novostavba, Bratislava, 2012

Tvorba návrhu a aj samotná realizáciu bytu v komplexe Ružinovského Eden Parku, bola od začiatku až po odovzdanie zariadeného bytu príjemným zážitkom. Na začiatku spolupráce mi majitelia predostreli svoju jedinú špeciálnu požiadavku na interiér a to o umiestnenie vane priamo v spálni, pričom mi v procese návrhu a realizácie nechali celkom voľnú ruku. Dôvera klienta je pre moju prácu kľúčovou premennou, povzbudzuje ma v tvorbe a zároveň zaväzuje odovzdať dielo, ktoré klienta nadchne a splní jeho očakávania a predstavy.

Vďaka tomu som sa mohla „pohrať“ z každým štvorcovým metrom.

V byte, ktorý nemal úžitkovej plochy pre štvorčlennú rodinu nazvyš, sme zakomponovali ostrov „pokoja“ pre každého jej člena. Zabudovaný pracovný kút v namieru vyrábanej knižnici pre pani majiteľku, ktorá pracuje z domácnosti, pohodlné sedenie pri krbe pre domáceho pána, či hravé detské izby pre dvoch chlapcov s rôznymi záujmami.

Výzvou bola pre mňa od začiatku požiadavka majiteľov mať vaňu v spálni. Aj napriek upozorneniu, že bude zvýšená vlhkosť v celej miestnosti ma majitelia uistili, že sú si vedomí všetkých nevýhod a chcú si splniť svoj dávny sen.

Napokon som poňala celú časť spálne s vaňou, sprchou a toaletou ako wellness oázu. Atmosféru domáceho SPA navodzuje masívny drevený obklad, ktorý pomáha potláčať pôsobenie chladných povrchov sanity v otvorenom priestore.

Vaňa ju umiestnená na vyvýšenom pódiu s dlažbou v rovnakom dekóre ako drevený obklad.

Prírodný ráz spálne dopĺňa aj štruktúrovaná dekoratívna stierka evokujúca hrubé omietky aké kedysi bývali na starých chalupách.

Farebnosť:

Uverejnené v časopise:

Nový čas bývanie 04/2012

Zdielať:

jedáleň, nábytok na mieru, knižnica na mieru, pracovný kút
kožená sedačka, krb, kamenný obklad
rohová kuchyňa, dizajnový digestor
kuchyňa na mieru, digestor
rohová kuchyňa, dizajnový digestor
detská izba, nábytok na mieru
spálňa, domáce spa, wellness, vaňa, posteľ, nábytok na mieru
spálňa, domáce spa, wellness, vaňa, drevený obklad
spálňa, domáce spa, wellness, vaňa, posteľ, nábytok na mieru, drevený obklad
spálňa, domáce spa, wellness, vaňa, posteľ, nábytok na mieru, drevený obklad
spálňa, nábytok na mieru

Ak vás moja práca zaujala, kontaktujte ma.
Teším sa na spoluprácu.

Kontaktný formulár

Z - design, s.r.o. © 2024