Mezonetový byt v Ružinove

Nido, Bratislava, 2019

Projekt bytových domov Nido v bratislavskom Ružinove ma očaril svojou atchitektúrou a preto som sa tešila na možnosť podieľať sa návrhu interiéru jedného z bytov.

Projekt interiéru sme začali s klientami riešiť ešte počas výstavby a mali sme možnosť menších dispozičných úprav.

Majiteľmi priestranného mezonetového bytu je mladá rodina s pracovne vyťaženými rodičmi a dvoma malými deťmi. Jednou z hlavných požiadaviek bolo, aby mal byt dostatok krytých úložných priestorov a možnosť ľahkej údržby.

V rámci úložných priestorov je minimum otvorených políc či skriniek. Na podlahe sme zvolili vinyl, pracovnú dosku v kuchyni z umelého odolného kameňa a kúpeľne sú obložené gresovým materiálom s imitáciou kameňa.

Prvok zvislých lamiel na zaujímavo riešenej fasáde sme sa rozhodli preniesť aj do interiéru. Poslúžili nám tak ako vhodný deliaci prvok na stene medzi obývačkou a jedálňou. Zjemňujúce prvky v prírodnej dubovej dyhe a textil v živých pastelových farbách dodávajú bytu svieži look, ktorý vystihuje mladých majiteľov.

Detským izbám dominuje veselá tapeta s motívom plážových domčekov. Biely nábytok pekne kontrastuje s pastelovými stenami.

Farebnosť:

Uverejnené v časopise:

Môj Dom 02/2020

Zdielať:

Ak vás moja práca zaujala, kontaktujte ma.
Teším sa na spoluprácu.

Kontaktný formulár

Z - design, s.r.o. © 2024